روش های اخذ اقامت ترکیه

در این مقاله به طور کامل و جامع روش های مختلف اخذ اقامت ترکیه را مورد بررسی قرار داده ایم. همچنین مدارک و هزینه مورد نیاز برای گرفتن اقامت ترکیه را بیان خواهیم کرد.

اخذ اقامت ترکیه

در ترکیه همانند بسیاری از کشورهای دیگر می توان به راحتی در اخذ اقامت ترکیه موفق بود. یکی از مهمترین موارد در اخذ اقامت این کشور هدف از اقامت در این کشور است. اخذ اقامت در این کشور از روش های مختلف امکان پذیر است.

در این مقاله قصد داریم مدارک و هزینه مورد نیاز برای کسب مجوز اقامت را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز قصد اخذ مجوز اقامت ترکیه را دارید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چرا اخذ اقامت ترکیه مورد توجه قرار گرفته است؟

یکی از کشورهایی که در سال های اخیر با انجام سیاست های اقتصادی و بین المللی در زمینه های اقتصادی، جذب توریست و دیگر موارد به پیشرفت های بزرگی دست یافته است ترکیه می باشد. بنا به دلایل مهمی از جمله موقعیت جغرافیایی عایل، وضعیت اقتصادی خوب و نزدیکی آن به کشورهای اروپایی اخذ اقامت ترکیه مورد توجه متقاضیان ایرانی زیادی قرار گرفته است.

شرایط گرفتن اقامت ترکیه دارای انواع مختلفی از جمله ویزای تحصیلی، تجاری، اجازه کر و غیره می باشد پس از این که شرایط مورد نیاز را فراهم کردید اقامت در این کشور به اقامت کوتاه مدت و بلند مدت طبقه بندی می شود.

"گرفتن

روش های مختلف اخذ اقامت ترکیه

  • خرید ملک
  • ازدواج با شهروند ترک
  • ثبت شرکت
  • تمکن مالی

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ترکیه

اگر قصد گرفتن اقامت ترکیه از طریق تمکن مالی را دارید باید مدارکی از جمله عکس، ترجمه پاسپورت، ترجمه سوء پیشینه از ایران در اداره کنسولگری ایران و همچنین مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی شما باشد این مدارک عبارتند از سند ملکی و گواهی تمکن مالی 3000 لیر.

هزینه مورد نیاز اخذ اقامت ترکیه

هزینه مورد نیاز برای اخذ اقامت ترکیه به روش آن بستگی دارد. هزینه های اداری گرفتن مجوز اقامت ترکیه برای ارزانترین نوع اقامت حدودا 200 لیر می باشد و هزینه های کارگزاری و اعلام وکالت می تواند حدودا 4000 دلار باشد.

هزینه گرفتن اقامت ترکیه از طریق تمکن مالی 2000 دلار می باشد. همچنین برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک باید ملکی به ارزش 80 هزار لیر تهیه کرد.

اگر سرمایه گذاری مستقیم شما در ترکیه از مرز یک میلیون دلار بیشتر باشد می توانید شهروندی این کشور را به طور مستقیم دریافت کنید.

یکی از روش های مطمئن و راحت برای اخذ اقامت ترکیه نیز همانند کشورهای اتحادیه اروپا سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

Recommended Posts