اخذ شهروندی کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری در ترکیه

یکی از بزرگترین دریافت کنندگان سرمایه گذاری خارجی مستقیم در سطح جهان ترکیه می باشد که در بخش غربی آسیا واقع شده است.
اقتصاد کشور ترکیه از نظر رشد بسیار شناخته شده است، لازم به ذکر می باشد اقتصاد کشور ترکیه با بودجه ی مالی بین المللی در حال توسعه می باشد.

دولت ترکیه بسیاری از محدودیت ها را در رابطه با توسعه سرمایه گذاری خارجی در کشور ترکیه حذف کرده و یک محیط تجاری دوستانه را محیا نموده است.

در کشور ترکیه بین اتباع خارجی که برای سرمایه گذاری به کشور ترکیه می آیند هیچ تبعیضی وجود ندارد و با همه به صورت برابر رفتار می گردد.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه برای افرادی که قصد داشتن اقامت کاری نزدیک به ایران و بهره مندی از امکانات اقتصادی کشور ترکیه را دارند گزینه ای مناسب می باشد.

از روش های مختلف می توان در این کشور سرمایه گذاری خارجی انجام داد و برخی از این روش ها خرید ملک، آپارتمان، ویلا، هتل یا ملک تجاری در ترکیه است. دولت ترکیه از سرمایه گذاران خارجی حمایت قابل توجهی می کند و از این رو برای این افراد خدمات قابل توجهی در نظر گرفته است.

حمایت دولت ترکیه از سرمایه گذاران خارجی جهت اعطا اقامت ترکیه:
دولت ترکیه در حمایت از سرمایه گذاران خارجی اعلام کرد قصد دارد برای ارائه مشاوره و اعطا سریع اقامت ترکیه در این کشور دفاتر خدماتی افتتاح کند. دفترهای خدماتی به اخذ اقامت بلند مدت ترکیه یا تابعیت این کشور برای سرمایه گذاران خارجی سرعت می بخشد.

همچنین این دفاتر به افرادی که قصد اخذ اقامت ترکیه را دارند مشاوره ارائه می دهند. همچنین دولت این کشور برای این که افراد را به سرمایه گذاری در این کشور تشویق کند مبلغ مورد نیاز جهت اخذ تابعیت این کشور را برای این افراد کاهش داده است.
بر اساس قوانین تازه تصویب شده در این کشور جهت حمایت از سرمایه گذاران خارجی، افرادی که بتوانند مبلغی معادل 500 هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کنند یا ملکی با ارزش 250 هزار دلار بخرند و بتوانند برای 50 نفر با تابعیت ترکیه شغل ایجاد کنند می توانند در مدت زمان کوتاهی شهروندی ترکیه را کسب کنند.

آمار سرمایه گذاران در ترکیه
بر اساس داده های آماری ارائه شده توسط دولت ترکیه، سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و فناوری ترکیه افزایش قابل توجهی داشته است و به میزان 649 میلیون دلار رسیده است. سرمایه گذاری خارجی مستقیم در ترکیه در بخش انرژی در سال گذشته معادل 202 میلیون دلار بوده است، به طوری که می توان گفت حدود یک سوم از این سرمایه گذاری به بخش انرژی اختصاص داشته است.
از دیگر بخش هایی که بیشترین میزان سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده اند بخش صنایع تولیدی به میزان 416 میلیون دلار، حمل و نقل و ارتباطات 347 میلیون دلار هستند.

بیشترین میزان سهم سرمایه گذاری خارجی در کشور ترکیه که معادل با 64.3% می باشد به کشورهای اتحادیه اروپا اختصاص دارد.
حدود 1.4 میلیارد دلار توسط کشورهای اتحادیه اروپا، 409 میلیون دلار توسط کشورهای آسیایی، 175 میلیون دلار ایالت متحده آمریکا و 172 میلیون دلار توسط دیگر کشورهای اروپایی در این کشور صرف سرمایه گذاری خارجی شده است.

مزایای سرمایه گذاری در کشور ترکیه:
اخذ تابعیت ترکیه
استفاده از امکانات شهروندی در ترکیه
سفر به 175 کشور بدون نیاز به ویزا
امکان افتتاح حساب در بانک های ترکیه و دیگر کشورها
امکان تجارت بین المللی با کشورهای اروپایی

انواع ثبت شرکت در کشور ترکیه برای سرمایه گذاری:
ثبت شرکت با مسولیت محدود
شرکت تضامنی
شرکت سهامی خاص و عام
شرکت مختلط
موسسات مالی و صرافی ها

برای ثبت شرکت در کشور ترکیه باید یک چهارم از ارزش سرمایه قبل از ثبت شرکت در بانک این کشور واریز گردد، بعد از ثبت شرکت امکان برداشت سرمایه از بانک امکان پذیر می باشد.
در کشور ترکیه یک سرمایه گذار خارجی می تواند بدون مشارکت با یک شهروند ترک در این کشور سرمایه گذاری و ثبت شرکت نماید.
یک سرمایه گذار خارجی با صددرصد سرمایه با نام خود می تواند در کشور ترکیه ثبت شرکت کند.

خدمات ویژه
موسسه حقوقی اِدا
جهت سرمایه گذاری در ترکیه

ارائه مشاوره مالی جهت سرمایه گذاری در زمینه های کاری سود آور
مشاوران مالی ما بهترین پیشنهادات را برای سرمایه گذاری برای شما در کشور ترکیه دارند.

 

اخذ وکالت از سرمایه گذار و پیگیری کلیه مراحل قانونی جهت اخذ مجوز و راه اندازی
شما با تصمیم سرمایه گذاری در کشور ترکیه با یک وکالت قانونی، کلیه مراحل اداری را به وکلای مجرب ما بسپارید.

 

افتتاح حساب بانکی
اولین قدم ما جهت امنیت فکری برای سرمایه گذاران افتتاح حساب در بانک های دولتی و خصوصی کشورترکیه می باشد.

روش های اخذ شهروندی کشور ترکیه

قانون اخذ اقامت شهروندی کشور ترکیه

برای مطالعه کامل قانون مربوط به اخذ شهروندی کشور ترکیه در بخش مرجع قوانین وب سایت
اینجا کلیک کنید.