قانون سربازی در کشور ترکیه

سربازی در ترکیه چند سال است؟

زمانی که ما ساکن کشوری دیگر باشیم به مرور زمان به دنبال آشنایی و داشتن اطلاعات از کشور محل سکونتمان خواهیم بود حتی اگر برایمان کاربردی نداشته باشد.داشتن اطلاعات و دانستن برای هر شخصی یک حسن است و ما در این مطلب یکی از دانسته های خودمان را برای شما می گذاریم که قانون سربازی در کشور ترکیه می باشد.

از سال ۱۹۱۴ میلادی طرح خدمت سربازی در کشور ترکیه برای شهروندان ترکیه که سن آنها بالای ۱۸ سال است اجرا میشود و بصورت اجباری میباشد.

قبل از سال ۲۰۱۴ مدت خدمت سربازی ۱۸ ماه بود و از آن سال به بعد به ۱۲ ماه کاهش یافت.

قانون سربازی در کشور ترکیه به چه صورت می باشد؟

مدت خدمت سربازی برای فارغ التحصیلان دانشگاهها که دارای مدرک لیسانس و بالاتر میباشند شش ماه است. در صورتی که این دسته از مشمولان بخواهند بعنوان افسر ذخیره خدمت کنند طول دوره یکسال خواهد بود.

سه ماه اول خدمت سربازی دوره آموزشی میباشد و در طول مدت سربازی به سربازان حقوق داده میشود که در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۶۰۰ لیر میباشد.

در طول دروه سربازی هر سرباز ماهیانه دو روز مرخصی و با توجه به دوری محل سکونت برای مسافت تا ۸۰۰ کیلومتر یک روز ، بین ۸۰۰ تا ۱۶۰۰ کیلومتر دو روز و بالای ۱۶۰۰ کیلومتر سه روز به این زمان اضافه میشود.

turkiye askerlik
turkiye askerlik

فروش خدمت سربازی در ترکیه

در ترکیه طرح فروش خدمت سربازی نیز وجود دارد که بر اساس آن افرادی که سال تولد آنها ۱۹۹۴ و پیش از آن باشد میتوانند با پرداخت ۱۵ هزار لیر و طی یک دوره آموزشی ۲۱ روزه از انجام خدمت سربازی معاف شوند.

ضمنا افرادی که سه سال مستمر در خارج از ترکیه سکونت دارند با پرداخت ۲۰۰۰ یورو و طی یک دوره آموزشی،  از طریق اینترنت میتوانند درخواست دهند و خدمت سربازی خود را بخرند.

این قانون فقط برای شهروندان ترکیه می باشد و شامل حال اتباع خارجی نمی شود.

turkiye askerlik

Recommended Posts