مدارک مورد نیاز جهت اخذ شهروندی ترکیه

در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل و جامع به بررسی مدارک مورد نیاز جهت اخذ شهروندی ترکیه را برای متقاضیان ایرانی مهاجرت به ترکیه بپردازیم. در ادامه مقاله برخی از شرایط اخذ شهروندی این کشور را نیز بیان خواهیم کرد. اگر قصد اخذ شهروندی ترکیه را دارید با ما همراه شوید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ شهروندی ترکیه

در سال های اخیر ترکیه پس از دوبی به یکی از مقاصد اصلی مهاجران ایرانی تبدیل شده است. دولت ترکیه امروزه از مهاجران و به ویژه سرمایه گذاران در این کشور حمایت قابل توجهی می کند.

امروزه تعداد متقاضیان ایرانی مهاجرت به ترکیه به قدری افزایش یافته است که بر خلاف گذشته که در آموزشگاه های زبان، زبان ترکی آموزش داده نمی شد امروزه اکثر آموزشگاه ها فعالیت خود را برای یادگیری این زبان آغاز نموده اند. اگر شما نیز به ترکیه مهاجرت کرده و حال پس از مدتی قصد اخذ شهروندی ترکیه را دارید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مدارک مورد نیاز شهروندی ترکیه
مدارک مورد نیاز شهروندی ترکیه

پس از اینکه از شرایط لازم جهت اخذ شهروندی ترکیه آشنا شدید و موفق به فراهم نمودن شرایط آن شدید لازم است تا در رابطه با مدارک مورد نیاز جهت اخذ شهروندی ترکیه اطلاعات مهم و مفیدی را کسب کنید.

در این مقاله قصد داریم تا مدارک مورد نیاز جهت اخذ شهروندی ترکیه را به طور کامل و جامع مورد بررسی قرار دهیم. تا پس از اخذ اقامت ترکیه و چند سال زندگی در این کشور اگر تصمیم گرفتید شهروندی این کشور را به دست آورید با مشکل یا مسئله ای مواجه نشوید.

مهمترین مدارک جهت اخذ شهروندی ترکیه

برای دریافت شهروندی ترکیه باید به صورت شخصی یا با وکالت نامه معتبر به محل سفارت این کشور مراجعه نموده و ثبت نام خود را انجام دهید. ثبت نام جهت اخذ شهروندی ترکیه و مراحل انجام کار از طریق شماره شناسنامه خارجی انجام می شود، تاریخ ثبت درخواست شهروندی این کشور به عنوان تاریخ مراجعه بعدی شما به سفارت ترکیه در نظر گرفته خواهد شد. اگر قصد اخذ شهروندی ترکیه را داشته باشید تنها می توانید در مدت اقامت خود در این کشور 6 ماه را از این کشور خارج شوید.

  • تکمیل نمودن فرم درخواست اخذ شهروندی ترکیه
  • ارائه کپی و اصل پاسپورت ترکیه
  • مدارک قبلی درخواست اقامت را به علاوه تمامی تمدیدهای قبلی اقامت باید ارائه دهید.
  • ارائه دو قطعه عکس پاسپورت در اندازه عکس پاسپورت
  • مدارک اثبات کننده تمکن مالی برای هزینه مدت زمان اقامت خود و خانواده متقاضی در ترکیه
  • دریافت گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس ترکیه
  • عدم استفاده از کمک های مالی عمومی در سه سال اخیر
  • دریافت بیمه از بیمه خصوصی
  • ارائه مدارک اثبات کننده خرید ملک، قرارداد کاری یا ثبت و تأسیس شرکت در ترکیه به دولت ترکیه یکی از مهمترین مدارک لازم جهت اخذ شهروندی ترکیه است.

داشتن تسلط کافی به زبان ترکی

Recommended Posts